Cenník 2024 - Poštovné a balné (Slovenská pošta) (doručenie na území SK)

Doporučený list (do 24-48h) 2. trieda (do 48h) 1. trieda (do 24h)
1 - 5 balení 2,90€ | 4,10€ 3,30€ | 4,50€
6 - 9 balení 1,10€ | 2,30€ 1,50€ | 2,70€

Bankový prevod a Platba online | Dobierka

🛈 Doporučený list max. pre 9 balení, bez záruky istého doručenia na Adresu (uloženie na pošte)
Tento spôsob doručenia predstavuje menej komfortnejší, ale cenovo výhodnejší resp. rýchly spôsob doručenia v porovnaní so štandardným resp., expres doručením.
(uvedené dodacie lehoty nie sú garantované zo strany doručovateľa)

Štandardné doručenie - kuriér (do 48h)
na POŠTU, do BalíkoBOXu na ADRESU
1 - 5 balení 3,80€ | 5,00€ 4,80€ | 6,00€
6 - 10 balení 1,20€ | 2,40€ 2,20€ | 3,40€
11 - 20 balení zadarmo | 1,20€ 1,10€ | 2,30€
21 a viac balení zadarmo zadarmo

Bankový prevod a Platba online | Dobierka

🛈 (uvedené dodacie lehoty nie sú garantované zo strany doručovateľa)

Expres doručenie - kuriér (do 24h) na POŠTU, do BalíkoBOXu na ADRESU
1 - 5 balení 5,50€ | 7,00€ 7,00€ | 8,50€
6 - 10 balení 2,80€ | 4,30€ 4,30€ | 5,80€
11 - 20 balení 2,80€ | 4,30€ 4,30€ | 5,80€
21 a viac balení zadarmo zadarmo

Bankový prevod a Platba online | Dobierka

🛈 (uvedené dodacie lehoty sú garantované zo strany doručovateľa)Cenník 2024 - Poštovné a balné (Packeta) (doručenie na území SK)

Packeta na Výdajné miesto
1 - 5 balení 3,90€ | 5,20€
6 - 10 balení 1,20€ | 2,50€
11 - 20 balení zadarmo | 1,30€
21 a viac balení zadarmo

Bankový prevod a Platba online | DobierkaPacketa do Z-BOXu
1 - 5 balení 3,90€ | 5,20€
6 - 10 balení 1,20€ | 2,50€
11 - 14 balení zadarmo | 1,30€

Bankový prevod a Platba online | Dobierka

🛈 Do Z-BOXu posielame max. 14 balení sviečokPacketa Domov (na Adresu)

1 - 5 balení 6,40€ | 7,70€
6 - 10 balení 3,70€ | 5,00€
11 - 20 balení 2,70€ | 4,00€
21 a viac balení zadarmo

Bankový prevod a Platba online | Dobierka

Slovenská pošta
- Doručenie Doporučené zásielky (do 24-48h) - pre objednávky max. do 9 balení (alebo 8 balení + Balík ŠTART). Doručuje sa ako Doporučený list, resp. Doporučený list 1. triedy, do 48h, resp. do 24h od podaja zásielky. Pre tento spôsob doručenia nemožeme garantovať isté dodanie na zadanú adresu (často sa zásielka hneď uloží na pošte, bez pokusu o doručenie).

- Štandardné doručenie - kuriér (do 48h), Balík na Adresu - doručuje sa kuriérom Slovenskej pošty na vybranú adresu do 48h od podaja zásielky.
- Štandardné doručenie - kuriér (do 48h), Balík na Poštu, do BalíkoBOXu - doručuje sa kuriérom Slovenskej pošty na zákazníkom vybranú Poštu alebo do BalíkoBOXu, do 48h od podaja zásielky. Zásielka sa uloží na vybranej Pošte, vo vybranom BalíkoBOXe, bez pokusu o doručenie, pričom na prevzatie zásielky budete vyzvaní SMS správou. V prípade BalíkoBOXu obdržíte aj číselný kód pre otvorenie schránky. V BalíkoBOXoch platba možná iba platobnou kartou (ak dobierka).

- Expres doručenie - kuriér (do 24h), Expres kuriér na Adresu - doručuje sa kuriérom na vybranú adresu do 24h od podaja zásielky.
- Expres doručenie - kuriér (do 24h), Expres kuriér na Poštu, do BalíkoBOXu - doručuje sa kuriérom Slovenskej pošty na zákazníkom vybranú Poštu alebo do BalíkoBOXu, do 24h od podaja zásielky. Zásielka sa uloží na vybranej Pošte, vo vybranom BalíkoBOXe, bez pokusu o doručenie, pričom na prevzatie zásielky budete vyzvaní SMS správou. V prípade BalíkoBOXu obdržíte aj číselný kód pre otvorenie schránky. V BalíkoBOXoch platba možná iba platobnou kartou (ak dobierka).

Cenník platný od 1.1.2024. V prípade zmeny cien v tarife Slovenskej pošty sa uvedené ceny môžu zmeniť.
Poplatok poštovné a balné (platba bankovým prevodom a platby online) sa skladá z poštovej taxy za doručenie tovaru a ceny balenia od podaja zásielky.
Poplatok poštovné a balné (platba dobierkou) sa skladá z poštovej taxy za peňažnú transakciu (poplatok pošty za vklad zaplatenej hotovosti, resp. prevod prostriedkov na účet predávajúceho, ak dobierková suma bola uhradená platobnou kartou na pošte či v BalíkoBOXe), doručenie tovaru a ceny balenia.
Pre objednávky doručované do Českej republiky a iných štátov EÚ platí osobitný cenník nižšie.

Dodacia lehota zo strany doručovateľa je garantovaná iba pre "Expres doručenie - kuriér (do 24h)", čo znamená, že ak zásielka nedorazí na Vami zadanú adresu nasledujúci pracovný deň po dni podania (platí ak Ste počas prepravy nevykonali zmenu v doručení), vrátime Vám rozdiel* v poštovnom medzi Štandardným a Expres doručením (rovnaký druh zásielky).
(*podľa cenníka ankasviecky.sk, rozdielna suma sa vráti na bankový účet. Žiaľ nie je v našich možnostiach posielanie hotovosti, resp. vrátenie sumy na kartu)


Packeta
- doručenie do Z-BOXu - zásielka sa doručí a uloží vo vybranom Z-BOXe. Pre objednávky max. do 14 balení sviečok. Dobierkovú sumu možno hradiť iba v aplikácii Packeta (kartou).
- doručenie na Výdajné miesto - zásielka sa doručí a uloží na vybranom Výdajnom mieste. Dobierkovú sumu možno hradiť podľa možností Výdajného miesta (v hotovosti alebo aj kartou).
- doručenie Domov (na Adresu) - zásielka sa doručí kuriérom na vybranú adresu. Dobierkovú sumu možno hradiť podľa možností (v hotovosti alebo aj kartou). Sledovanie zásielky a času doručenia na minútu presne.

Cenník platný od 1.1.2024. V prípade zmeny cien v tarife Packety sa uvedené ceny môžu zmeniť.
Poplatok poštovné a balné (platba bankovým prevodom a platby online) sa skladá z ceny za doručenie tovaru a ceny balenia zásielky.
Poplatok poštovné a balné (platba dobierkou) sa skladá z poplatku za dobierku, doručenie tovaru a ceny balenia.
Aktuálne Packetou doručujeme iba v rámci SR.

Dodacia lehota plne závisí od doručovateľa.

Packeta – plná kapacita vybranej pobočky (Výdajné miesto / Z-BOX)
V prípade, že pri výbere pobočky na stránke Packety je uvedené info "Túto pobočku nie je možné vybrať ako cieľové miesto doručenia zásielok z dôvodu plnej kapacity“, prosím vyberte inú pobočku na doručenie (iné Výdajné miesto / Z-BOX).
Ak k naplnení kapacity pobočky dôjde počas spracovania Vašej objednávky, zásielku pošleme do najbližšej voľnej pobočky (nepočítajúc Z-BOXy).
V prípade, že vybraná pobočka je jediná vo Vašom okruhu (jediná v obci), zásielku neodošleme bez predchádzajúcej komunikácie s Vami.
O každej zmene Vás priebežne informujeme e-mailom.

Všetko o nákupe - obchodné podmienky

Zaujíma vás, ako prebieha objednávka sviečok ANKA? Ako poslať objednávku, ako za zakúpené sviečky zaplatiť a ako sa sviečky doručujú? V nasledujúcich riadkoch bude podrobne rozpísaný celý proces objednávky.

Ako hlavný kontaktný údaj bude slúžiť e-mailová adresa (pri telefonickej objednávke telefónne číslo). Aby ste mali čo najpresnejšiu predstavu, pozrite sa na jednotlivé kroky.


Zväčšiť veľkosť písma Zmenšiť veľkosť písma

  • Všeobecne
  • Priebeh objednávky
  • Platba, doručenie
  • Zmeny v objednávke
  • Reklamácie, záruky


Predávajúci:
Bc.Patrik Sidó, IČO: 41108582, Č. živnostenského registra: 210-17734, Neplatca DPH
Kupujúci (spotrebiteľ alebo podnikateľ):
Spotrebiteľ: fyzická osoba, ktorá svojou objednávkou (uzatváraním a plnením spotrebiteľskej zmluvy) nekoná v rámci predmetu svojej obchodnej činnosti alebo inej podnikateľskej činnosti.
Podnikateľ: osoba, ktorá pri svojej objednávke zadáva svoje IČO, a je zapísaná v obchodnom registri, alebo podniká na základe živnostenského oprávnenia.

Sviečky ANKA
Sviečky ANKA sa predávajú v 8 +2 variantoch (vôňach) a v Balíku ŠTART
- najmenšia predajná jednotka je 1 balenie, ktorá obsahuje 10 ks. sviečok totožnej vône.
- Balík ŠTART obsahuje 5 ks. sviečok s vôňou podľa vlastného výberu, okrem 2 špeciálnych, ktoré nie je možné vybrať do Balíku ŠTART. Z Balíku ŠTART je možné objednať na danú adresu celkovo len 1.

Nákup sviečok
Sviečky nakúpite formou objednávky, ktorú môžete podať:
- vyplnením objednávkového formulára
- e-mailom
- telefonicky / SMS-kou

Platba za objednávku
1. Bankovým prevodom
(platba vopred prevodom na účet)

Údaje k platbe obdržíte v emaile, ktorá potvrdzuje a podrobne rozpisuje vašu objednávku.
K zjednodušeniu platby s vyplnenými platobnými údajmi poskytujeme QR kód Pay by Square (podpora Slovenských bánk) spolu s odkazom pre priamu platbu v mobilnej bankovej aplikácii (SLSP, Tatra banka, VÚB alebo ČSOB). i: e-mail, ktorú obdržíte bezprostredne po odoslaní vašej objednávky je automatizovaný e-mail, ktorá potvrdzuje iba prijatie objednávky a ešte neobsahuje údaje k platbe.
pozn.: náš účet v Tatra banke.

2. Dobierkou
(platba pri prevzatí zásielky)

Pri prevzatí zásielky na pošte máte možnosť hradiť dobierkovú sumu aj platobnou kartou. V BalíkoBOXoch je platba dobierkovej sumy možná iba platobnou kartou.

3. Platba online - kartou alebo Google Pay, Apple Pay
(TrustPay platobný odkaz))

Po vyplnení a odoslaní objednávky Vám pošleme e-mailom spolu s potvrdením objednávky aj link na presmerovanie do platobnej brány (TrustPay platobný odkaz). Kliknutím na odkaz platbu vykonáte kartou online cez platobnú bránu TrustPay rovnako, ako v bežnom e-shope.
viac info oTrustpay platobnom odkazu

Krok za krokom:
1. Vyplňte objednávku a odošlite ju rovnako ako doteraz (i: nebudete presmerovaní do platobnej brány hneď ako v bežnom e-shope).
2. Obdržíte automatizovaný e-mail s potvrdením prijatia Vašej objednávky (ešte neobsahuje link na presmerovanie do platobnej brány).
3. Link na presmerovanie do platobnej brány bude zahrnutý do ďalšieho e-mailu, ktorý podrobne rozpisuje Vašu objednávku.
4. Kliknite na odkaz, a tak v počítači ako v mobilnom zariadení sa Vám v predvolenom prehliadači otvorí nové okno s TrustPay platobnou bránou, kde uhradíte objednávku kartou online rovnako, ako v bežnom e-shope, zadávaním údajov z karty a potvrdením platby dvojfaktorovou autentifikáciou (sms-kód, kód z notifikácie aplikácie vydavateľa vašej karty alebo potvrdenie priamo v aplikácii vydavateľa vašej karty.
(podporované sú platobné karty: VISA, VISA Electron, MasterCard a Maestro)
5. Po kliknutí na "Zaplatiť" Ste presmerovaní, aby Ste zadali spomínaný unikátny autorizačný kód dvojfaktorovej autentifikácie (3D Secure), ktorú obdržíte sms-kou alebo inou notifikáciou od vydavateľa Vašej karty, resp. platbu potvrdíte smartfónom priamo v aplikácii Vašej banky, vydavateľa Vašej karty. Po zadaní autorizačného kódu, resp. po potvrdení platby v aplikácii smartfónu prosím okno/kartu prehliadača nezatvorte, vždy počkajte dovtedy, kým Vás platobná brána informuje tiež hláškou o úspešnej platbe "Vaša platba bola úspešná.", čo môže chvíľku trvať. Následne môžete okno/kartu prehliadača zatvoriť.


Mobilné zariadenia, smartfóny:
Ak platbu uskutočníte v mobilnom zariadení a platbu potvrdíte aplikáciou v rovnakom mobilnom zariadení, po kliknutí na "Zaplatiť", je k potvrdeniu platby prirodzene potrebné, aby Ste obrazovku zariadenia prepli z prehliadača s platobnou bránou na mobilnú aplikáciu.
Po potvrdení platby v aplikácii prosím nezabudnite ďalej pokračovať (prejsť späť) na obrazovku s prehliadačom a platobnou bránou, a počkať, kým Vás aj platobná brána informuje hláškou "Vaša platba bola úspešná".
Ak platbu potvrdíte aplikáciou, ale nepokračujete na obrazovku s prehliadačom a platobnou bránou, môže sa stať, že platobný proces nebude riadne dokončený, a platba bude zrušená, aj napriek tomu, že Vás aplikácia od vydavateľa Vašej karty hlásila úspešnú platbu.
(v takomto prípade daná platba ani nebude v zozname transakcii vykonaný Vašou kartou, resp. bude zrušená).


Platba Google Pay, Apple Pay
Aj v prípade Google Pay či Apple Pay je k úspešnej platbe potrebné, aby platba bola dokončená v okienku prehliadača s platobnou bránou s hláškou: "Vaša platba bola úspešná". Apple Pay sa ponúkne zákazníkovi, ktorý vstupuje do platobnej brány z podporovaného zariadenia Apple.


i: v prípade, že narazíte na akýkoľvek problém pri úhrade, prosím kontaktujte nás.
i: v prípade, že sa platba skončí neúspechom (platba zamietnutá), odporúčame pokúsiť sa o úhradu znovu (kliknutím znova na odkaz). V niektorých prípadoch sa platba na prvý pokus skončí neúspechom (výpadok platobného systému, zlyhanie 3DS overenia).
i: platobná brána je zabezpečená, a jej grafický vizuál obsahuje kruhové logo sviečok ANKA, a nápis "provided by TrustPay".
i: k platobnej bráne môžete pristupovať z počítača, smartfónu či z tabletu. i: link na presmerovanie do platobnej brány ostáva aktívnym aj po použití, po dobu, ako sa uvádza v e-maile s platobným odkazom. i: v okienku 3D Secure (okienko dvojfaktorovej autentifikácie), resp. v aplikácii ako aj vo výpise karty môže byť ako Predajca uvedený TrustPay, čo je v poriadku.
i: ak máte nastavené sms či iné notifikácie o pohyboch na karte, tak v notifikačnej správe ako Príjemca - Predajca (Pre:) môže byť uvedený namiesto ankasviecky.sk resp. ankasviecky.sk_EUR, aj TrustPay, a. s., čo je v poriadku.
i: platobnú bránu prevádzkuje spoločnosť Trust Pay, a. s., ktorá umožňuje prijímanie zabezpečených kartových transakcií (vrátane 3D Secure) a/alebo okamžitých bankových prevodov. My nemáme prístup k žiadnym citlivým údajom karty a ani ich nespracujeme.

i: kraijiny EHP (Európsky hospodársky priestor) sú 26 členských štátov EÚ + Island, Nórsko, Lichtenštajnsko (do Spojeného kráľovstva neposielame)


3. Platba online - okamžitým prevodom
(TrustPay platobný odkaz)

Po vyplnení a odoslaní objednávky Vám pošleme e-mailom spolu s potvrdením objednávky aj link na presmerovanie do platobnej brány (TrustPay platobný odkaz). Kliknutím na odkaz si v platobnej bráne budete môcť vybrať Vašu banku, a následne úhradu uskutočniť z jej prostredia rovnako, ako v bežnom e-shope.
viac info oTrustpay platobnom odkazu

Krok za krokom:
1. Vyplňte objednávku a odošlite ju rovnako ako doteraz (i: nebudete presmerovaní do platobnej brány hneď ako v bežnom e-shope).
2. Obdržíte automatizovaný e-mail s potvrdením prijatia Vašej objednávky (ešte neobsahuje link na presmerovanie do platobnej brány).
3. link na presmerovanie do platobnej brány (TrustPay platobný odkaz) bude zahrnutý v ďalšom e-maile, ktorý podrobne rozpisuje Vašu objednávku.
4. Kliknite na odkaz a vo Vašom prehliadači budete presmerovaní do TrustPay platobnej brány. Všetko je predvyplnené, stačí vybrať krajinu Vašej banky (prednastavené sú Slovensko a slovenské banky), následne prosím vyberte Vašu banku a kliknutím na tlačidlo "Zaplatiť" budete presmerovaní do prostredia Vašej banky, kde platbu schválite.
5. Počkajte prosím na presmerovanie späť do platobnej brány, okno/kartu prehliadača nezatvorte. Platobná brána Vás bude informovať o úspešnej platbe, hláškou "Vaša platba bola úspešná." Následne môžete okno/kartu prehliadača zatvoriť.
(podporované slovenské banky sú: Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, VÚB, , Poštová banka a TrustPay)


Mobilné zariadenia, smartfóny:
Ak platbu uskutočníte v mobilnom zariadení a platbu potvrdíte aplikáciou Vašej banky v rovnakom mobilnom zariadení, po kliknutí na "Zaplatiť", je k potvrdeniu platby prirodzene potrebné, aby Ste obrazovku zariadenia prepli z prehliadača s platobnou bránou na mobilnú aplikáciu banky.
Po potvrdení platby v aplikácii prosím nezabudnite ďalej pokračovať (prejsť späť) na obrazovku s prehliadačom a platobnou bránou, a počkať, kým Vás aj platobná brána informuje hláškou "Vaša platba bola úspešná".
Ak platbu potvrdíte aplikáciou, ale nepokračujete na obrazovku s prehliadačom a platobnou bránou, môže sa stať, že platobný proces nebude riadne dokončený, a platba bude zrušená, napriek tomu, že Vám mobilná oznamuje podaný príkaz na úhradu.
(v takomto prípade daná platba ani nebude v zozname úspešne vykonaných transakcii, resp. bude zrušená)


i: v prípade, že narazíte na akýkoľvek problém pri úhrade, prosím kontaktujte nás.
i: platobná brána je zabezpečená, a jej grafický vizuál obsahuje kruhové logo sviečok ANKA, a nápis "provided by TrustPay".
i: k platobnej bráne môžete pristupovať z počítača, smartfónu či z tabletu.
i: link na presmerovanie do platobnej brány je platný až do úhrady, po ktorej stráca platnosť.
i: pri autentifikácii platby tak na webovom rozhraní ako aj v aplikácii v smartfóne ako Predajca môže byť uvedený TrustPay, čo je v poriadku.
i: vo výpise ako aj v notifikačnej správe je ako Príjemca - Predajca (Pre:) uvedený, namiesto ankasviecky.sk, Trust Pay, a. s. so špec. symbolom SS2107054059, čo je v poriadku.
i: platobnú bránu prevádzkuje spoločnosť Trust Pay, a. s., ktorá umožňuje prijímanie zabezpečených kartových transakcií (vrátane 3D Secure) a/alebo okamžitých bankových prevodov. My nemáme prístup k žiadnym citlivým údajom a ani ich nespracujeme.


Platby online - všeobecné informácie (platobná brána, TrustPay platobný odkaz, notifikácia, 3D Secure)

- grafický vizuál platobnej brány obsahuje kruhové logo sviečok ANKA, a nápis "provided by TrustPay".
- pri platbe kartou v okne 3D Secure, ako aj na výpise karty môže byť ako Predajca uvedený TrustPay, čo je v poriadku.
- pri platbe online okamžitým prevodom, tak vo výpise ako aj v notifikačnej správe je ako Príjemca - Predajca (Pre:) uvedený, namiesto ankasviecky.sk, Trust Pay, a. s. so špec. symbolom SS2107054059, čo je v poriadku.

Príklad linku na presmerovanie do platobnej brány (TrustPay platobný odkaz) (príklad neobsahuje reálne identifikátory):
https://amapi.trustpay.eu/mapi5/SNHPLCPRTF


Prečo ste presmerovaní do platobnej brány odkazom v e-maile až po spracovaní objednávky, a či je to bezpečné?


Technicky žiaľ nie je možná integrácia platobnej brány priamo do našej webstránky, preto sme si vybrali riešenie ponúkať platby kartou, okamžitým bankovým prevodom prostredníctvom odkazu v e-maile (platobný odkaz).
Z hľadiska bezpečnosti sa TrustPay platobný odkaz nijak nelíši od bezpečnosti platobných brán e-shopov. Rozdiel je iba v procese ako sa k platobnej bráne dostanete (v našom prípade pomocou odkazu).
Od momentu, keď kliknete na spomenutý odkaz, sa už všetko prebieha ako v bežnom e-shope.
Platby registrujeme rovnako, ako bežné e-shopy registrujú platby online kartou či okamžitým prevodom.


Predávajúci vyhradzuje právo ponúknuť kupujúcemu len vybrané spôsoby platby podľa vlastného uváženia.

Ceny
Konečnú cenu objednávky tvorí cena za objednané sviečky + poštovné a balné podľa osobitného cenníka (uvedené vyššie spolu s cenníkom pre sviečky ANKA).
Poplatok poštovné a balné (platba bankovým prevodom a platby online) sa skladá z poštovej taxy za doručenie tovaru a ceny balenia.
Poplatok poštovné a balné (platba dobierkou) sa skladá z poštovej taxy za peňažnú transakciu (poplatok pošty za vklad zaplatenej hotovosti, resp. prevod prostriedkov na účet predávajúceho, ak dobierková suma bola uhradená platobnou kartou), doručenie tovaru a ceny balenia.
Poplatok poštovné a balné - Packeta (platba bankovým prevodom a platby online) sa skladá z ceny za doručenie tovaru a ceny balenia.
Poplatok poštovné a balné - Packeta (platba dobierkou) sa skladá z ceny za službu dobierka, doručenie tovaru a ceny balenia.
Cena sviečok môže byť znížená množstvovými alebo sezónnymi zľavami, resp. použitím zľavového kupónu (zadávaním počas objednávky, pričom zľava sa odpočíta až počas spracovania objednávky).
Pri výpočte množstvovej žlavy od roku 2024 sa aj Balík ŠTART započíta do celkového objemu objednávky.
Cena poštovného a balného sa mení podľa spôsobu platby a doručenia, a podľa množstva objednávky, ktorého rozpis nájdete v cenníku poštovného.
Jednotková cena (cena za 1 balenie sviečok) sa vždy vypočíta podľa aktuálneho cenníka v čase uskutočnenia objednávky.
Nie sme platca DPH, preto jednotková cena uvedená v cenníku je konečná.

Ceny a objednávkový formulár
Objednávkový formulár je vybavený funkciou sumarizácie objednávky ("Zhrnutie objednávky"). Ceny uvedené v tejeto sumarizácii slúžia na lepšiu orientáciu zákazníka a majú len informatívny charakter (nemajú teda záväzný charakter ani pre kupujúceho, ani pre zákazníka). Smerodajnými cenami sú vždy ceny platné v aktuálnom cenníku uvedené na ankasviecky.sk.
Konečné ceny, konečná cena objednávky sa vypočítajú počas spracovania odoslanej objednávky z webového formulára, a zákazníkovi sú odoslané formou e-mailu (potvrdenie objednávky). Zákazník po obdržaní potvrdenia objednávky preto má právo odmietnuť akceptovať objednávku bez udania dôvodu.
Počas vytvorenia objednávky vo webovom formulári je možnosť zadávať aj zľavový kupón (kód). Cena objednávky je sumarizovaná aj pre prípad, že zľavový kupón bude počas spracovania objednávky akceptovaný ("Cena s kupónom") a tiež má informatívny charakter. Tak ako všetky ceny zobrazené sumarizáciou objednávky, tak aj "Cena s kupónom" je overovaná počas spracovania objednávky. V prípade, že zadaný kupón nespĺňa podmienky pre zápočet do konečenj ceny objednávky (kupón nebol vydaný, bol zneužitý, bol upravený alebo jeho splatnosť vypršal), bude jeho zápočet do konečnej ceny zamietnutý. Zoznam vydaných kupónov a ich vlastnosti (presný alfanumerický kód, výška zľavy, splatnosť) sú vedené prevádzkovateľom stránky ankasviecky.sk (Bc. Patrik Sidó).

Údaje potrebné k objednávke
- vybraté vône a počet balení.
- vaše meno a adresa dodania
- e-mailová adresa
- mobilné telefónne číslo
(ak objednávate ako podnikateľ: + názov firmy, fakturačná adresa, IČO)

Odosielanie zásielok
Objednávky podané do 11.00 hod. sú odoslané ešte v ten istý deň (pracovný deň).
pozn.:
ak potrebujete, odoslanie zásielky môžete posunúť na vami zvolený dátum, max. však o 7 dní od dátumu objednávky.
objednávky môžete nechať doručiť na vami zvolenú adresu, aj na miesto pracoviska alebo na vami zvolenú poštu, či výdajné miesto alebo Z-BOX Packety.
pri doručovaní do zahraničia sa platí osobitné poštovné a balné podľa cenníka nižšie (viď. Nákup s doručením mimo územie SR).

Objednávate prvý krát
K úspešnej objednávke budú potrebné zadať všetky požadované údaje.
Opakované objednávky
Ak nedošlo k žiadnej zmene v osobných údajoch stačí v objednávke uviesť vaše meno, e-mail, telefónne číslo, aby ste boli správne identifikovaní, a spôsob platby a doručenia (resp. názov pošty, BalíkoBOXu, Packeta Výdajného miesta, Z-BOXu).

Zmeny v objednávke
Ak si prajete zmenu v objednávke alebo zrušiť celú objednávku, zavolajte prosím na číslo 0944 155 221), alebo kontaktujte nás e-mailom, kontaktným formulárom.

Zmena zásielky (Slovenská pošta)
Pod zmenou zásielky sa rozumie e-služba doručovateľa zásielok (Slovenská pošta), ktorou je možné zmeniť už odoslané zásielky, a to: presmerovať zásielku, zmeniť deň doručenia.
Služba je dostupná pre Balíky a Expres zásielky, a zmenu je možné vykonať v deň odoslania zásielky s platným podacím číslom (po podaji). Niektoré zmeny v doručení zásielky môže Slovenská pošta spoplatniť, a ktorá bude prirátaná ku konečnej cene.
Zmena dodania zásielok "Doporučený list" nie je možná.
K vykonaniu zmeny zásielky prosím navštívte stránku posta.sk, vyberte službu "Zmena zásielky", zadajte podacie číslo zásielky a ďalej konajte podľa pokynov webovej stránky Slovenskej pošty.
Za nedoručenie zásielky, ktoré vznikne chybou pri zadaní zmien v doručení zásielky, predajca nemôže niesť zodpovednosť.

Zmena zásielky (Packeta Domov - doručenie na adresu)
Ak v deň doručenia nemôžete zásielku prevziať na zadanej adrese, zavolajte prosím kuriérovi na číslo uvedené v SMS správe, ktorú ste obdržali spolu s časom doručovania a dohodnite sa s kuriérom na uložení zásielky na najbližšom výdajnom mieste (najbližšie k pôvodnej adrese doručenia

Packeta – plná kapacita vybranej pobočky (Výdajné miesto / Z-BOX)
V prípade, že pri výbere pobočky na stránke Packety je uvedené info "Túto pobočku nie je možné vybrať ako cieľové miesto doručenia zásielok z dôvodu plnej kapacity“, prosím vyberte inú pobočku na doručenie (iné Výdajné miesto / Z-BOX).
Ak k naplnení kapacity pobočky dôjde počas spracovania Vašej objednávky, zásielku pošleme do najbližšej voľnej pobočky (nepočítajúc Z-BOXy).
V prípade, že vybraná pobočka je jediná vo Vašom okruhu (jediná v obci), zásielku neodošleme bez predchádzajúcej komunikácie s Vami.
O každej zmene Vás priebežne informujeme e-mailom.

Sezónne zľavy
Jednotková cena sviečok môže byť znížená sezónnou zľavou a znamená zvýhodnené ceny (zľavy z nákupu) alebo iné výhody pre nakupujúceho. Ak sú v platnosti sezónne zľavy, informácia je uvedená vždy v sekcii nákup.
Sezónne zľavy môžu byť zmenené v priebehu kampane bez predchádzajúceho upozornenia. Na objednávky sa vzťahuje sezónna zľava, platná v včase uskutočnenia objednávky.

Zľavový kupón
Konečná cena objednávky môže byť znížená zadávaním kódu z tzv. zľavového kupónu (ak nim disponujete), pričom zľava bude odpočítaná počas spracovania objednávky po overení a akceptácii zadaného kódu.
Zľava zo zľavového kupónu môže byť peňažná alebo percentuálna zľava.
Zľava zo zľavového kupónu sa od roku 2024 vzťahuje aj na Balík ŠTART, a nevzťahuje na poštovné a balné (táto informácia je poskytnutá spolu so zľavovým kupónom).
Niektoré zľavové kupóny ale nie je možné kombinovať s množstvovou zľavou (táto informácia je poskytnutá spolu so zľavovým kupónom)
Výpočet zľavy zo zľavového kódu:
Zľava zo zľavového kupónu či už peňažná alebo percentuálna je odpočítaná z ceny objednávky nasledovne.: z ceny za tovar (počítajúc aj Balík ŠTART) sa najprv odpočíta množstvová zľava (ak bola súčasťou objednávky) a následne sa odpočíta zľava zo zľavového kupónu. K tejto cene sa potom pripočíta cena za poštovné a balné, ak boli súčasťou objednávky.
Zľavový kupón môžete obdržať spolu s faktúrou. Väčšina z nich je prenosný, ale môžu byť emitované aj zľavové kupóny, ktoré sú viazané na osobu. Zľavové kupóny je možné použiť iba raz a iba v určenom časovom intervale (splatnosť uvedený na kupóne). Po vypršaní určenej lehoty kupón stráca svoju platnosť a stáva sa nepoužiteľným.
Zľavové kupóny nemožno spolu kombinovať. K jednej objednávke možno použiť iba 1 zľavový kupón.
Zľavové kupóny poskytnuté k objednávkam, ktoré boli vrátené, nie sú platné.
Zľavové kupóny použité k objednávkam, ktoré boli následne vrátené, resp. neboli prevzaté v odbernej lehote, strácajú svoju platnosť.

Na tomto mieste si môžete prejsť nákupným procesom až do konca, aby ste mali predstavu aké je to ľahké. Od zadania objednávky až po doručenie sviečok.Predpokladajme, že ste si vybrali požadované sviečky a idete objednávať . . .

Objednávky podané do 11.00 hod. sú odoslané ešte v ten istý deň (pracovný deň, pri splnení platobných podmienok).

Rozhodli ste sa pre objednávku webovým formulárom
Po kliknutí vyššie na tlačidlo Kúpiť sviečky sa Vám zobrazí stránka s objednávkovým formulárom do ktorého zadáte vašu objednávku a požadované údaje ako meno objednávateľa e-mailová adresa, spôsob platby (Dobierka, Bankový prevod, Platba online kartou alebo Google Pay či Apple Pay, Platba online okamžitým prevodom), spôsob doručenia, telefónne číslo. Po kliknutí na tlačidlo Odoslať objednávku sa vaša objednávka odošle.
(* nový zákon 102/2014 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov platného od 13. júna 2014 nadiktuje, aby tlačidlo malo nápis „objednávka s povinnosťou platby“, cieľom ktorého podľa zákonodarcov je aby zákazníkovi bolo jasné, že odoslaním elektronického formulára sa zaväzuje za tovar platiť. To však neznamená, že by Ste nemohli zrušiť objednávku alebo zmeniť ju. Zrušenie a zmena objednávky je samozrejme naďaľej možná a nebude nijak penalizovaná. Viac dočítate v sekcii všetko o nákupe - obchodné podmienky / Zmeny v objednávke.)

Objednávkový formulár disponuje aj kalkulátorom cien, ktorý beží v testovacej verzii. Kalkulátor cien bol vytvorený pre lepšiu orientáciu, a v prípade, že sa programové prostredie zabezpečujúci fungovanie výpočtov cien zlyháva, smerodajnými údajmi sú ceny platné v čase vytvorenia objednávky, a uvedené v cenníku sviečok, cenníku poštovného a balného, a podmienky predaja uvedené vo "všetko o nákupe - obchodné podmienkky". Zlyhávaním výpočtov, výsledkom ktorého sú nepresne vypočítané ceny, vaša objednávka nebude fakturovaná s vyššými cenami, a tiež nevzniká automatický nárok na nižšiu predajnú cenu.

Potvrdenie objednávky
Na zadanej e-mailovej adrese do 10 min. obdržíte potvrdenie prijatia objednávky (automatická odpoveď - ešte neobsahuje podrobný rozpis a cenu objednávky).
pozn.:

Po spracovaní objednávky obdržíte e-mailom potvrdenie vašej objednávky s podrobným rozpisom a konečnou cenou. V prípade nezrovnalostí prosím kontaktujte nás v čo najkratšom čase.
Ak Ste ako spôsob platby uviedli platbu BANKOVÝM PREVODOM, e-mailom obdržíte nielen podrobný rozpis objednávky, ale aj údaje k platbe. O odoslaní e-mailu s podrobným rozpisom a údajmi k platbe budete upozornení aj sms správou. Objednávka sa odošle hneď ako bude Vaša platba zaregistrovaná.
Ak Ste ako spôsob platby uviedli platbu KARTOU ONLINE (Google Pay, Apple Pay) / OKAMŽITÝM PREVODOM, e-mailom obdržíte nielen podrobný rozpis objednávky, ale aj link na presmerovanie do platobnej brány (TrustPay platobný odkaz). O odoslaní e-mailu s podrobným rozpisom a odkazom k platobnej bráne budete upozornení aj sms správou. Objednávka sa odošle hneď ako bude Vaša platba zaregistrovaná. Platba kartou online (Google Pay, Apple Pay) / okamžitým prevodom, je okamžitá a zaregistrujeme ju hneď po vykonaní platby.

Ak ste neobdržali potvrdenie prijatia objednávky
Môže sa to stať z nasledovných dôvodov:
1. Vaša e-mailová adresa nebola zadaná správne.
2. Vaša e-mailová schránka tento e-mail automaticky zatriedil medzi nevyžiadanú poštu.

Ak ste neobdržali potvrdenie objednávky s podrobným rozpisom a konečnou cenou
Prosím najprv skontrolujte, či potvrdenie vašej objednávky nie je uložený medzi nevyžiadanú poštu. V prípade, že potvrdenie objednávky nemôžete nájsť vo Vašej e-mailovej schránke, prosím napíšte správu a potvrdenie objednávky sa odošle znovu. Pri platbe bankovým prevodom je možné na požiadanie údaje odoslať aj sms-kou.

Rozhodli ste sa pre objednávku e-mailom
Ak vám viac vyhovuje poslať objednávku prostredníctvom vášho e-mailového klienta, môžete použiť šablónu ktorá obsahuje všetky požadované údaje, nemusíte rozmýšľať aké údaje ešte zadať, a ktorú jednoducho skopírujete do vášho emailu ako text a následne doplníte potrebné údaje. Ako predmet správy prosím uveďte "Objednávka". Šablónu zobrazíte vyššie zrolovaním lišty Šablóna k objednávkam e-mailom +.

Potvrdenie objednávky
Potvrdenie vašej objednávky s podrobným rozpisom a konečnou cenou sa odošle na váš e-mail.
Ak ste sa rozhodli pre platbu bankovým prevodom, potvrdenie objednávky okrem rozpisu objednávky a konečnej ceny obsahuje aj podrobné údaje k úhrade bankovým prevodom.
Ak Ste ako spôsob platby uviedli platbu kartou online (Google Pay, Apple Pay)/ online okamžitým prevodom, e-mailom obdržíte nielen podrobný rozpis objednávky, ale aj link na presmerovanie do platobnej brány (TrustPay platobný odkaz). O odoslaní e-mailu s podrobným rozpisom a odkazom k platobnej bráne budete upozornení aj sms správou. Objednávka sa odošle hneď ako bude Vaša platba zaregistrovaná. Platba kartou online (Google Pay, Apple Pay) / online okamžitým prevodom je okamžitá a zaregistrujeme ju hneď po vykonaní platby.

Ak ste neobdržali potvrdenie objednávky s podrobným rozpisom a konečnou cenou
Prosím najprv skontrolujte, či potvrdenie vašej objednávky nie je uložený medzi nevyžiadanú poštu. V prípade, že potvrdenie objednávky nemôžete nájsť vo Vašej e-mailovej schránke, prosím napíšte správu a potvrdenie objednávky sa odošle znovu.Pri platbe bankovým prevodom je možné na požiadanie údaje odoslať aj sms-kou.


Rozhodli ste sa pre telefonickú objednávku
Telefonické objednávky môžete zadať na tel. čísle 0944 155 221. V prípade, že si prajete hradiť vašu objednávku bankovým prevodom alebo kartou online (Google Pay, Apple Pay) či online okamžitým prevodom, bude potrebná aj e-mailová adresa na ktorú obdržíte údaje k platbe bankovým prevodom resp. TrustPay platobný odkaz pre prístup k platobnej bráne. E-mailovú adresu prosím zadajte aj v prípade ak si prajete obdržať podrobný rozpis vašej objednávky, avšak táto položka pri platbe DOBIERKOU povinná nie je.

Potvrdenie objednávky
O konečnej cene objednávky budete informovaný počas telefónneho rozhovoru alebo Vám bude následne odoslaná SMS správou (iba mobilné tel. čísla).

Rozhodli ste sa pre objednávku SMS-kou (nie pre nových zákazníkov)
Nakoľko do jednej SMS-ky sa nevmestia všetky požadované údaje SMS-kové objednávky sú určené pre tých zákazníkov, ktorí sviečky NEobjednávajú po prvý krát a doručovateľské údaje (alebo aj fakturačné údaje) sú bez zmeny. V SMS-ke stačí uviesť meno objednávateľa, spôsob platby (stačia skratky BANK, OK, OB alebo DOB) a požadované sviečky (napr. 1xlev, 2xeuk, 5xcaj. Čísla 1x, 2x a 5x znamenajú počet objednaných balení, skratky lev, euk a pri sú prvé 3 písmená požadovanej vône bez diakritiky, lev - levanduľové sviečky, euk - eukalyptové sviečky a pri - prírodné sviečky).
Príkladová SMS:
Sviečková Jana, OK, 1x lev, 3x yla, 4x fen, 1x caj, 2x rum, 1x pri.

Potvrdenie objednávky
Následne obdržíte notifikačnú SMS ktorá potvrdzuje objednávku avšak bez podrobného rozpisu objednávky. Podrobný rozpis objednávky obdržíte do 2-3 hod. na emailovú adresu, ktorú máte zaevidovanú. Ak nemáte zaevidovanú emailovú adresu podrobný rozpis objednávky nebude možné vyhotoviť a objednávky budú odoslané len v prípade ak ste sviečky objednali na DOBIERKU. E-mailovú adresu si ale môžete zadať aj v SMS-ke.Sviečky ste teda objednali a obdržali ste jej potvrdenie . . .

Ak ste zvolili platbu DOBIERKOU

Vaša objednávka sa odošle na Vami zvolenú adresu, poštu, Výdajné miesto Packeta, do BalíkoBOXu či Z-BOXu Packeta a následne na zadanú e-mailovú adresu alebo pri telefonických objednávkach na mobilné číslo obdržíte údaje zásielky ako dátum odoslania a číslo zásielky.

Ak ste zvolili platbu BANKOVÝM PREVODOM
Vaša objednávka sa odošle po úspešnej platbe. O prijatí platby budete vždy informovaní e-mailom / SMS-kou. Následne na zadanú e-mailovú adresu alebo pri telefonických objednávkach na mobilné číslo obdržíte údaje zásielky ako dátum odoslania, predpokladaný dátum doručenia a číslo zásielky. Pri zásielkach doručovaným kuriérom budete informovaní notifikačnou SMS o dátume doručenia.

Ak ste zvolili platbu ONLINE KARTOU (Google Pay, Apple Pay) - TrustPay platobný odkaz
Vaša objednávka sa odošle po úspešnej platbe (platba kartou online či s Google Pay a Apple Pay je okamžitá a zaregistrujeme ju hneď po vykonaní platby). O prijatej platby budete vždy informovaní e-mailom / SMS-kou. Následne na zadanú e-mailovú adresu alebo pri telefonických objednávkach na mobilné číslo obdržíte údaje zásielky ako dátum odoslania, predpokladaný dátum doručenia a číslo zásielky. Pri zásielkach doručovaným kuriérom budete informovaní notifikačnou SMS o dátume doručenia.Ak ste zvolili platbu ONLINE OKAMŽITÝM PREVODOM (TrustPay platobný odkaz)
Vaša objednávka sa odošle po úspešnej platbe (platba okamžitým prevodom je okamžitá a zaregistrujeme ju hneď po vykonaní platby). O prijatej platby budete vždy informovaní e-mailom / SMS-kou. Následne na zadanú e-mailovú adresu alebo pri telefonických objednávkach na mobilné číslo obdržíte údaje zásielky ako dátum odoslania, predpokladaný dátum doručenia a číslo zásielky. Pri zásielkach doručovaným kuriérom budete informovaní notifikačnou SMS o dátume doručenia.Zásielka je odoslaná a čakáte na jej doručenie . . .

V deň odoslania zásielky obdržíte e-mailom/SMS-kou jej údaje ako dátum odoslania a číslo zásielky (podacie číslo). V prípade doručenia kuriérom budete informovaný notifikačnou SMS/emailom zo strany Expres kuriéra o presnom dátume doručenia. Pri "Doručení na Poštu, do BalíkoBOXu" obdržíte SMS správu o uložení zásielky na pošte, resp. v BalíkoBOXe. V prípade doručenia do BalíkoBOXu SMS správa obsahuje aj číselný otvárací kód.
V prípade doručenia Packetou zásielku môžete sledovať cez aplikáciu alebo kliknutím na odkaz v e-maile od Packety.

Doručenie Slovenskou poštou
- Slovenská pošta, Doporučený list a Doporučený list 1. trieda - pre objednávky max. do 9 balení (alebo 8 balení + Balík ŠTART). Doručuje sa ako Doporučený list, resp. Doporučený list 1. triedy, do 48h, resp. do 24h od podaja zásielky poštovým doručovateľom (poštár, poštárka). Pre tento spôsob doručenia nemožeme garantovať isté dodanie na zadanú adresu (často sa zásielka hneď uloží na pošte, bez pokusu o doručenie).

- Slovenská pošta Balík na Adresu - doručuje sa ako Balík na Adresu do 48h od podaja zásielky.
- Slovenská pošta Balík na Poštu, do BalíkoBOXu - doručuje sa ako Balík na zákazníkom vybranú Poštu alebo do BalíkoBOXu, do 48h od podaja zásielky. Zásielka sa uloží na vybranej Pošte, vo vybranom BalíkoBOXe, bez pokusu o doručenie, pričom na prevzatie zásielky budete vyzvaní SMS správou. V prípade BalíkoBOXu obdržíte aj číselný kód pre otvorenie schránky. V BalíkoBOXoch platba možná iba platobnou kartou (ak dobierka).

Ak vás poštový doručovateľ nezastihne doma v čase doručenia, zásielka sa uloží na príslušnej pošte a možné je prevziať osovbným odberom z pošty. Zásielka s Vašou objednávkou bude uložená na pošte 14 dní od uloženia na príslušnej pošte. Po uplynití 14 dňovej odbernej lehoty sa zásielka vráti na adresu predávajúceho. Oznámenie o uložení zásielky môžete obdržať aj formou sms-ky.

Ak ste si zvolili platbu DOBIERKOU, platba za objednávku sa uskutoční pri preberaní zásielky v hotovosti. Pri prevzatí zásielky na pošte máte možnosť hradiť dobierkovú sumu aj platobnou kartou. V BalíkoBOXoch platba je možná iba platobnou kartou (ak dobierka).

Doručenie Expres kuriérom
- Expres kuriér na Adresu - doručuje sa kuriérom na adresu do 24h od podaja zásielky.
Zásielka sa doručí kuriérom priamo do vášho domu. O dátume doručenia budete informovaný vopred notifikačnou SMS. V deň doručenia vám kuriér tesne pred doručením zavolá na zadané mobilné číslo aby oznámil svoj príchod.
- Expres kuriér na Poštu, do BalíkoBOXu - doručuje sa ako Balík na zákazníkom vybranú Poštu alebo do BalíkoBOXu, do 24h od podaja zásielky. Zásielka sa uloží na vybranej Pošte, vo vybranom BalíkoBOXe, bez pokusu o doručenie, pričom na prevzatie zásielky budete vyzvaní SMS správou. V prípade BalíkoBOXu obdržíte aj číselný kód pre otvorenie schránky. V BalíkoBOXoch platba možná iba platobnou kartou (ak dobierka).

Ak ste si zvolili platbu DOBIERKOU, platba za objednávku sa uskutoční pri preberaní zásielky v hotovosti. Pri prevzatí zásielky na pošte máte možnosť hradiť dobierkovú sumu aj platobnou kartou. V BalíkoBOXoch platba je možná iba platobnou kartou.

Dodacia lehota zo strany doručovateľa je garantovaná iba pre "Expres doručenie - kuriér (do 24h)", čo znamená, že ak zásielka nedorazí na Vami zadanú adresu nasledujúci pracovný deň po dni podania (platí ak Ste počas prepravy nevykonali zmenu v doručení), vrátime Vám rozdiel* v poštovnom medzi Štandardným a Expres doručením (rovnaký druh zásielky).
(*podľa cenníka ankasviecky.sk, rozdielna suma sa vráti na bankový účet. Žiaľ nie je v našich možnostiach posielanie hotovosti, resp. vrátenie sumy na kartu)

Doručenie Packetou
- Packeta na Výdajné miesto - doručenie na Vami zvolené Výdajné miesto Packety. Štandardná úložná doba je stanovená na 7 kalendárnych dní s možnosťou predĺženia o ďalších 14 dní. Maximálna úložná doba zásielky je teda 21 dní. Platba dobierkovej sumy v hotovosti alebo aj kartou podľa možnosti výdajného miesta.

- Packeta do Z-BOXu - doručenie do Vami zvoleného Z-BOXu Packety. Štandardná úložná doba je stanovená na 2 kalendárnych dní s možnosťou predĺženia o 1 deň. Maximálna úložná doba zásielky je teda 3 dni. Platba dobierkovej sumy iba kartou v aplikácii Packety.
- Packeta Domov (na Adresu) - doručenie na adresu kuriérom. Doručenie na minútu presne. Platba dobierkovej sumy v hotovosti alebo aj kartou podľa aktuálnej možnosti kuriéra.

Packeta – plná kapacita vybranej pobočky (Výdajné miesto / Z-BOX)
V prípade, že pri výbere pobočky na stránke Packety je uvedené info "Túto pobočku nie je možné vybrať ako cieľové miesto doručenia zásielok z dôvodu plnej kapacity“, prosím vyberte inú pobočku na doručenie (iné Výdajné miesto / Z-BOX).
Ak k naplnení kapacity pobočky dôjde počas spracovania Vašej objednávky, zásielku pošleme do najbližšej voľnej pobočky (nepočítajúc Z-BOXy).
V prípade, že vybraná pobočka je jediná vo Vašom okruhu (jediná v obci), zásielku neodošleme bez predchádzajúcej komunikácie s Vami.
O každej zmene Vás priebežne informujeme e-mailom.

O každom kroku vo vybavení vašej objednávky budete informovaný e-mailom/SMS-kou. Po celú dobu tak máte dokonalý prehľad o tom, čo sa deje a kedy môžete očakávať doručenie zásielky. Ak si prajete objednávku zmeniť, stornovať alebo zrušiť celúobjednávku, prosím napíšte nám alebo zavolajte prosím čo najskôr na tel. číslo 0944 155 221.

Platba za objednaný tovar

Možnosti na úhradu objednávky sú 3
1. Bankovým prevodom
(platba vopred prevodom na účet)

Údaje k platbe obdržíte v emaile, ktorá potvrdzuje a podrobne rozpisuje vašu objednávku. K zjednodušeniu platby s vyplnenými platobnými údajmi poskytujeme QR kód Pay by Square (podpora Slovenských bánk) spolu s odkazom pre priamu platbu v mobilnej bankovej aplikácii (SLSP, Tatra banka, VÚB alebo ČSOB).
i: e-mail, ktorú obdržíte bezprostredne po odoslaní vašej objednávky je automatizovaný e-mail, ktorá potvrdzuje iba prijatie objednávky a ešte neobsahuje údaje k platbe.
pozn.: náš účet v Tatra banke.

2. Dobierkou
(platba pri prevzatí zásielky)

Pri prevzatí zásielky na pošte máte možnosť hradiť dobierkovú sumu aj platobnou kartou. V BalíkoBOXoch je platba dobierkovej sumy možná iba platobnou kartou.

3. Platba online - kartou alebo s Google Pay, Apple Pay
(TrustPay platobný odkaz)

Po vyplnení a odoslaní objednávky Vám pošleme e-mailom spolu s potvrdením objednávky aj link na presmerovanie do platobnej brány (TrustPay platobný odkaz). Kliknutím na odkaz platbu vykonáte kartou online cez platobnú bránu TrustPay rovnako, ako v bežnom e-shope.
viac info oTrustpay platobnom odkaze

Krok za krokom:
1. Vyplňte objednávku a odošlite ju rovnako ako doteraz (i: nebudete presmerovaní do platobnej brány hneď ako v bežnom e-shope).
2. Obdržíte automatizovaný e-mail s potvrdením prijatia Vašej objednávky (ešte neobsahuje prístupový link na presmerovanie do platobnej brány).
3. Link na presmerovanie do platobnej brány (TrustPay platobný odkaz) bude zahrnutý do ďalšieho e-mailu, ktorý podrobne rozpisuje Vašu objednávku.
4. Kliknite na odkaz, a tak v počítači ako v mobilnom zariadení sa Vám v predvolenom prehliadači otvorí nové okno s TrustPay platobnou bránou, kde uhradíte objednávku kartou online rovnako, ako v bežnom e-shope, zadávaním údajov z karty a potvrdením platby dvojfaktorovou autentifikáciou (sms-kód, kód z notifikácie aplikácie vydavateľa vašej karty alebo potvrdenie priamo v aplikácii vydavateľa vašej karty.
(podporované sú platobné karty: VISA, VISA Electron, MasterCard a Maestro)
5. Po kliknutí na "Zaplatiť" Ste presmerovaní, aby Ste zadali spomínaný unikátny autorizačný kód dvojfaktorovej autentifikácie (3D Secure), ktorú obdržíte sms-kou alebo inou notifikáciou od vydavateľa Vašej karty, resp. platbu potvrdíte smartfónom priamo v aplikácii Vašej banky, vydavateľa Vašej karty. Po zadaní autorizačného kódu, resp. po potvrdení platby v aplikácii smartfónu prosím okno/kartu prehliadača nezatvorte, vždy počkajte dovtedy, kým Vás platobná brána informuje tiež hláškou o úspešnej platbe "Vaša platba bola úspešná.", čo môže chvíľku trvať. Následne môžete okno/kartu prehliadača zatvoriť.

Mobilné zariadenia, smartfóny:
Ak platbu uskutočníte v mobilnom zariadení a platbu potvrdíte aplikáciou v rovnakom mobilnom zariadení, po kliknutí na "Zaplatiť", je k potvrdeniu platby prirodzene potrebné, aby Ste obrazovku zariadenia prepli z prehliadača s platobnou bránou na mobilnú aplikáciu.
Po potvrdení platby v aplikácii prosím nezabudnite ďalej pokračovať (prejsť späť) na obrazovku s prehliadačom a platobnou bránou, a počkať, kým Vás aj platobná brána informuje hláškou "Vaša platba bola úspešná".
Ak platbu potvrdíte aplikáciou, ale nepokračujete na obrazovku s prehliadačom a platobnou bránou, môže sa stať, že platobný proces nebude riadne dokončený, a platba bude zrušená, aj napriek tomu, že Vás aplikácia od vydavateľa Vašej karty hlásila úspešnú platbu.
(v takomto prípade daná platba ani nebude v zozname transakcii vykonaný Vašou kartou, resp. bude zrušená).

Platba Google Pay, Apple Pay
Aj v prípade Google Pay či Apple Pay je k úspešnej platbe potrebné, aby platba bola dokončená v okienku prehliadača s platobnou bránou s hláškou: "Vaša platba bola úspešná". Apple Pay sa ponúkne zákazníkovi, ktorý vstupuje do platobnej brány z podporovaného zariadenia Apple.


i: v prípade, že narazíte na akýkoľvek problém pri úhrade, prosím kontaktujte nás.
i: v prípade, že sa platba skončí neúspechom (platba zamietnutá), odporúčame pokúsiť sa o úhradu znovu (kliknutím znova na Trust Pay platobný odkaz). V niektorých prípadoch sa platba na prvý pokus skončí neúspechom (výpadok platobného systému, zlyhanie 3DS overenia).
i: platobná brána je zabezpečená, a jej grafický vizuál obsahuje kruhové logo sviečok ANKA, a nápis "provided by TrustPay".
i: k platobnej bráne môžete pristupovať z počítača, smartfónu či z tabletu.
i: Link na presmerovanie do platobnej brány ostáva aktívnym aj po použití, po dobu, ako sa uvádza v e-maile s platobným odkazom.
i: v okienku 3D Secure (okienko dvojfaktorovej autentifikácie) tak na webovom rozhraní ako aj v aplikácii v smartfóne ako Predajca môže byť uvedený TrustPay, čo je v poriadku.
i: ak máte nastavené sms či iné notifikácie o pohyboch na karte, tak v notifikačnej správe ako Príjemca - Predajca (Pre:) môže byť uvedený namiesto ankasviecky.sk resp. ankasviecky.sk_EUR, aj TrustPay, a. s., čo je v poriadku.
i: platobnú bránu prevádzkuje spoločnosť Trust Pay, a. s., ktorá umožňuje prijímanie zabezpečených kartových transakcií (vrátane 3D Secure) a/alebo okamžitých bankových prevodov. My nemáme prístup k žiadnym citlivým údajom karty a ani ich nespracujeme.

i: kraijiny EHP (Európsky hospodársky priestor) sú 26 členských štátov EÚ + Island, Nórsko, Lichtenštajnsko (do Spojeného kráľovstva neposielame)


3. Platba online - okamžitým prevodom
(TrustPay platobný odkaz)
Po vyplnení a odoslaní objednávky Vám pošleme e-mailom spolu s potvrdením objednávky aj link na presmerovanie do platobnej brány (TrustPay platobný odkaz). Kliknutím na odkaz si v platobnej bráne budete môcť vybrať Vašu banku, a následne úhradu uskutočniť z jej prostredia rovnako, ako v bežnom e-shope.
viac info oTrustpay platobnom odkaze

Krok za krokom:
1. Vyplňte objednávku a odošlite ju rovnako ako doteraz (i: nebudete presmerovaní do platobnej brány hneď ako v bežnom e-shope).
2. Obdržíte automatizovaný e-mail s potvrdením prijatia Vašej objednávky (ešte neobsahuje link na presmerovanie do platobnej brány).
3. Link na presmerovanie do platobnej brány (TrustPay platobný odkaz) bude zahrnutý do ďalšieho e-mailu, ktorý podrobne rozpisuje Vašu objednávku.
4. Kliknite na odkaz a vo Vašom prehliadači budete presmerovaní do TrustPay platobnej brány. Všetko je predvyplnené, stačí vybrať krajinu Vašej banky (prednastavené sú Slovensko a slovenské banky), následne prosím vyberte Vašu banku a kliknutím na tlačidlo "Zaplatiť" budete presmerovaní do prostredia Vašej banky, kde platbu schválite.
5. Počkajte prosím na presmerovanie späť do platobnej brány, okno/kartu prehliadača nezatvorte. Platobná brána Vás bude informovať o úspešnej platbe, hláškou "Vaša platba bola úspešná." Následne môžete okno/kartu prehliadača zatvoriť.
(podporované slovenské banky sú: Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, VÚB, , Poštová banka a TrustPay)

Mobilné zariadenia, smartfóny:
Ak platbu uskutočníte v mobilnom zariadení a platbu potvrdíte aplikáciou Vašej banky v rovnakom mobilnom zariadení, po kliknutí na "Zaplatiť", je k potvrdeniu platby prirodzene potrebné, aby Ste obrazovku zariadenia prepli z prehliadača s platobnou bránou na mobilnú aplikáciu banky.
Po potvrdení platby v aplikácii prosím nezabudnite ďalej pokračovať (prejsť späť) na obrazovku s prehliadačom a platobnou bránou, a počkať, kým Vás aj platobná brána informuje hláškou "Vaša platba bola úspešná".
Ak platbu potvrdíte aplikáciou, ale nepokračujete na obrazovku s prehliadačom a platobnou bránou, môže sa stať, že platobný proces nebude riadne dokončený, a platba bude zrušená, napriek tomu, že Vám mobilná oznamuje podaný príkaz na úhradu.
(v takomto prípade daná platba ani nebude v zozname úspešne vykonaných transakcii, resp. bude zrušená)

i: v prípade, že narazíte na akýkoľvek problém pri úhrade, prosím kontaktujte nás.
i: platobná brána je zabezpečená, a jej grafický vizuál obsahuje kruhové logo sviečok ANKA, a nápis "provided by TrustPay".
i: k platobnej bráne môžete pristupovať z počítača, smartfónu či z tabletu.
i: Link na presmerovanie do platobnej brány je platný až do úhrady, po ktorej stráca platnosť.
i: pri autentifikácii platby tak na webovom rozhraní ako aj v aplikácii v smartfóne ako Predajca môže byť uvedený TrustPay, čo je v poriadku.
i: vo výpise ako aj v notifikačnej správe ako Príjemca - Predajca (Pre:) môže byť uvedený namiesto ankasviecky.sk, Trust Pay, a. s. so špec. symbolom SS2107054059, čo je v poriadku.
i: platobnú bránu prevádzkuje spoločnosť Trust Pay, a. s., ktorá umožňuje prijímanie zabezpečených kartových transakcií (vrátane 3D Secure) a/alebo okamžitých bankových prevodov. My nemáme prístup k žiadnym citlivým údajom a ani ich nespracujeme.


Platby online - všeobecné informácie (platobná brána, TrustPay platobný odkaz, notifikácia, 3D Secure)

- grafický vizuál platobnej brány obsahuje kruhové logo sviečok ANKA, a nápis "provided by TrustPay".
- pri online platbe kartou alebo využitím Google Pay či Apple Pay, v okienku autorizácie platby (3D Secure) je ako Obchodník uvedený ankasviecky.sk_EUR alebo ankasviecky.sk.
- ak máte nastavené sms či iné notifikácie, tak ako Príjemca - Predajca (Pre:) môže byť uvedený namiesto ankasviecky.sk aj TrustPay, a. s., čo je v poriadku.Predávajúci, Bc. Patrik Sidó, vyhradzuje právo ponúknuť kupujúcemu len vybrané spôsoby platby podľa vlastného uváženia.

Platba dobierkou SP (pri prevzatí zásielky)
Tovar hradíte v hotovosti poštovému doručovateľovi alebo kuriérovi. Vždy si prosím pripravte potrebný obnos, urýchlite tým predanie zásielky. Pri prevzatí zásielky na pošte máte možnosť hradiť dobierkovú sumu aj platobnou kartou. V BalíkoBOXoch platba je možná iba platobnou kartou.
pozn.: cena poštovného sa pri platbe dobierkou líši (pozri cenník poštovného).

Platba dobierkou Packeta (pri prevzatí zásielky)
Packeta Výdajné miesto - v hotovosti alebo aj kartou podľa možnosti Výdajného miesta. Packeta Z-BOX - iba kartou v aplikácii Packeta. Packeta Domov (na Adresu) - v hotovosti alebo aj kartou, podľa aktuálnej možnosti kuriéra.
pozn.: cena poštovného sa pri platbe dobierkou líši (pozri cenník poštovného).

Platba bankovým prevodom (platba vopred prevodom na účet)
Ak si zvolíte platbu bankovým prevodom, potvrdenie vašej objednávky okrem rozpisu objednávky bude obsahovať aj údaje k platbe. Termín odoslania objednávky je ovplyvnený termínom uhradenia platby. Po pripísaní platby obdržíte notifikačný e-mail/SMS a vaša objednávka sa odošle na vami zadanú adresu doručenia, resp. na zvolenú poštu, do BalíkoBOXu, na Packeta Výdajné miesto či do Packeta Z-BOXu.

ak objednávku hradíte z účtu v Tatra banke, platba bude zaznamenávaná okamžite po uskutočnení prevodu.
ak objednávku hradíte z účtu v inej banke, platba bude zaznamenávaná nasledujúci pracovný deň v predpoludňajších hodinách.
ak ste obdržali notifikačnú SMS s obsahom textu "Ďakujem za Vašu objednávku. Údaje k platbe bankovým prevodom boli odoslané na zadanú e-mailovú adresu", ale e-mail ste nobdržali mohli nastať 2 prípady: 1. e-amilová adresa bola zadaná nesprávne, alebo 2. e-mailový server vášho e-mailového konta zaradil náš e-mail do spamového koša.

Pri platbe bankovým prevodom
Je nutná, aby úhrada bola uskutočnená najneskôr do 3 pracovných dní po potvrdení objednávky, v opačnom prípade je možné považovať objednávku za zrušenú.
Objednávku prosím vždy hradiť až potom ako ste obdržali potvrdenie objednávky s podrobným rozpisom a platobnými údajmi.
Ak by došlo k náhodnému preplatku objednávky, preplatok vám bude vrátený na váš bankový účet.

Platba online - kartou (okamžitá platba kartou cez platobnú bránu) alebo s Google Pay, Apple Pay
Po vyplnení a odoslaní objednávky Vám pošleme e-mailom spolu s potvrdením objednávky aj link na presmerovanie do platobnej brány. Kliknutím na odkaz platbu vykonáte okartou online cez platobnú bránu TrustPay rovnako, ako v bežnom e-shope. Termín odoslania objednávky je ovplyvnený termínom uhradenia platby. Po zaregistrovaní vašej platby (kartou online vykonaná platba či platba s Google Pay, Apple Pay je okamžitá) obdržíte notifikačný e-mail/SMS a vaša objednávka sa odošle na vami zadanú adresu doručenia, resp. na zvolenú poštu, do BalíkoBOXu, na Packeta Výdajné miesto či do Packeta Z-BOXu.

Platba online - okamžitý prevod (okamžitá platba cez platobnú bránu, z prostredia Vašej banky)
Po vyplnení a odoslaní objednávky Vám pošleme e-mailom spolu s potvrdením objednávky aj link na presmerovanie do platobnej brány. Kliknutím na odkaz platbu vykonáte okamžitým bankovým prevodom online cez platobnú bránu TrustPay rovnako, ako v bežnom e-shope. Termín odoslania objednávky je ovplyvnený termínom uhradenia platby. Po zaregistrovaní vašej platby (okamžitým prevodom vykonaná platba je okamžitá) obdržíte notifikačný e-mail/SMS a vaša objednávka sa odošle na vami zadanú adresu doručenia, resp. na zvolenú poštu, do BalíkoBOXu, na Packeta Výdajné miesto či do Packeta Z-BOXu.

Pri platbe online - kartou či Google Pay, Apple Pay / online okamžitým prevodom
Je nutná, aby úhrada bola uskutočnená najneskôr do 3 pracovných dní po potvrdení objednávky, v opačnom prípade je možné považovať objednávku za zrušenú.
Objednávku uhradíte v TrustPay platobnej bráne po kliknutí na odkaz.
V prípade stornovania alebo vrátenia tovaru, refundácia úhrady bude uskutočnená bez odkladu na Váš bankový účet.

Zaokrúhlenie konečnej ceny (iba nakúpy dobierkou, od 1.7.2022)
Na základe zákona č. 457/2021 Z.z., ktorým sa novelizuje zákon č.18/1996 Z.z. o cenách (zaokrúhľovanie cien), od 1.7.2022 sa ceny objednávok hradené dobierkou kvôli zjednodušeniu jednotne zaokrúhlujú podľa zákonom stanovených podmienok. Konečná cena objednávky sa zaokrúhľuje počas spracovania objednávky a vystavení dokladu o nákupe (faktúra).
V prípade, že počas spracovania objednávky zmeníte spôsob platby na platbu dobierkou, konečná cena sa môže dodatočne zmeniť prípadným zaokrúhlením.

Doklad o kúpe
Doklad o kúpe (daňový doklad) tvorí faktúra, ktorú vždy nájdete vo vnútri zásielky.

Bankové spojenie
Tatra banka, a. s.

Odosielanie, preprava a doručenie objednávok

Odosielanie objednávok
Objednávka, ktorú obdržíme do 11.00 hod. (ak nie určený inak pri ojednávkovom formulári) je odoslaná v ten istý deň (pracovný deň, splnené platobné podmienky).
Objednávka, ktorú obdržíme po 11.00 hod. ak nie určený inak pri ojednávkovom formulári) bude odoslaná nasledujúci pracovný deň.
(uvedené údaje sa týkajú objednávok s platbou na dobierku. Pri platbe bankovým prevodom a pri platbách online, je termín odoslania objednávky ovplyvnený termínom uhradenia objednávky)

Preprava a doručenie objednávok, lehoty prepravy
Prepravu a doručenie objednávok zabezpečuje Slovenská pošta (resp. Expres kuriér - kuriérska služba Slovenskej pošty) alebo Packeta a jej partnery.
Cena poštovného sa tvorí podľa osobitného cenníka, ktorú nájdete vyššie.
Do ceny poštovného je zahrnutá doručovateľská služba a balné.

Doručenie Slovenskou poštou
- Slovenská pošta, Doporučený list a Doporučený list 1. trieda - pre objednávky max. do 9 balení (alebo 8 balení + Balík ŠTART). Doručuje sa ako Doporučený list, resp. Doporučený list 1. triedy, do 48h, resp. do 24h od podaja zásielky poštovým doručovateľom (poštár, poštárka). Pre tento spôsob doručenia nemožeme garantovať isté dodanie na zadanú adresu (často sa zásielka hneď uloží na pošte, bez pokusu o doručenie).

- Slovenská pošta Balík na Adresu - doručuje sa ako Balík na Adresu do 48h od podaja zásielky.
- Slovenská pošta Balík na Poštu, do BalíkoBOXu - doručuje sa ako Balík na zákazníkom vybranú Poštu alebo do BalíkoBOXu, do 48h od podaja zásielky. Zásielka sa uloží na vybranej Pošte, vo vybranom BalíkoBOXe, bez pokusu o doručenie, pričom na prevzatie zásielky budete vyzvaní SMS správou. V prípade BalíkoBOXu obdržíte aj číselný kód pre otvorenie schránky. V BalíkoBOXoch platba možná iba platobnou kartou (ak dobierka).

Ak vás poštový doručovateľ nezastihne doma v čase doručenia, zásielka sa uloží na príslušnej pošte a možné je prevziať osovbným odberom z pošty. Zásielka s Vašou objednávkou bude uložená na pošte 14 dní od uloženia na príslušnej pošte. Po uplynití 14 dňovej odbernej lehoty sa zásielka vráti na adresu predávajúceho. Oznámenie o uložení zásielky môžete obdržať aj formou sms-ky.

Ak ste si zvolili platbu DOBIERKOU, platba za objednávku sa uskutoční pri preberaní zásielky v hotovosti,. Pri prevzatí zásielky na pošte máte možnosť hradiť dobierkovú sumu aj platobnou kartou. V BalíkoBOXoch platba je možná iba platobnou kartou.

Doručenie Expres kuriérom
- Expres kuriér na Adresu - doručuje sa kuriérom na adresu do 24h od podaja zásielky.
Zásielka sa doručí kuriérom priamo do vášho domu. O dátume doručenia budete informovaný vopred notifikačnou SMS. V deň doručenia vám kuriér tesne pred doručením zavolá na zadané mobilné číslo aby oznámil svoj príchod.
- Expres kuriér na Poštu, do BalíkoBOXu - doručuje sa ako Balík na zákazníkom vybranú Poštu alebo do BalíkoBOXu, do 24h od podaja zásielky. Zásielka sa uloží na vybranej Pošte, vo vybranom BalíkoBOXe, bez pokusu o doručenie, pričom na prevzatie zásielky budete vyzvaní SMS správou. V prípade BalíkoBOXu obdržíte aj číselný kód pre otvorenie schránky. V BalíkoBOXoch platba možná iba platobnou kartou (ak dobierka).

Ak ste si zvolili platbu DOBIERKOU, platba za objednávku sa uskutoční pri preberaní zásielky v hotovosti. Pri prevzatí zásielky na pošte máte možnosť hradiť dobierkovú sumu aj platobnou kartou. V BalíkoBOXoch platba je možná iba platobnou kartou.

Dodacia lehota zo strany doručovateľa je garantovaná iba pre "Expres doručenie - kuriér (do 24h)", čo znamená, že ak zásielka nedorazí na Vami zadanú adresu nasledujúci pracovný deň po dni podania (platí ak Ste počas prepravy nevykonali zmenu v doručení), vrátime Vám rozdiel* v poštovnom medzi Štandardným a Expres doručením (rovnaký druh zásielky).
(*podľa cenníka ankasviecky.sk, rozdielna suma sa vráti na bankový účet. Žiaľ nie je v našich možnostiach posielanie hotovosti, resp. vrátenie sumy na kartu)


Doručenie Packetou
- Packeta na Výdajné miesto - doručenie na Vami zvolené Výdajné miesto Packety. Štandardná úložná doba je stanovená na 7 kalendárnych dní s možnosťou predĺženia o ďalších 14 dní. Maximálna úložná doba zásielky je teda 21 dní. Platba dobierkovej sumy v hotovosti alebo aj kartou podľa možnosti výdajného miesta.

- Packeta do Z-BOXu - doručenie do Vami zvoleného Z-BOXu Packety. Štandardná úložná doba je stanovená na 2 kalendárnych dní s možnosťou predĺženia o 1 deň. Maximálna úložná doba zásielky je teda 3 dni. Platba dobierkovej sumy iba kartou v aplikácii Packety.
- Packeta Domov (na Adresu) - doručenie na adresu kuriérom. Doručenie na minútu presne. Platba dobierkovej sumy v hotovosti alebo aj kartou podľa aktuálnej možnosti kuriéra.

Packeta – plná kapacita vybranej pobočky (Výdajné miesto / Z-BOX)
V prípade, že pri výbere pobočky na stránke Packety je uvedené info "Túto pobočku nie je možné vybrať ako cieľové miesto doručenia zásielok z dôvodu plnej kapacity“, prosím vyberte inú pobočku na doručenie (iné Výdajné miesto / Z-BOX).
Ak k naplnení kapacity pobočky dôjde počas spracovania Vašej objednávky, zásielku pošleme do najbližšej voľnej pobočky (nepočítajúc Z-BOXy).
V prípade, že vybraná pobočka je jediná vo Vašom okruhu (jediná v obci), zásielku neodošleme bez predchádzajúcej komunikácie s Vami.
O každej zmene Vás priebežne informujeme e-mailom.

Čas doručenia
Pri platbe bankovým prevodom a pri platbách online je termín odoslania objednávky ovplyvnený termínom uhradenia objednávky.
Lehota doručenia závisí jedine od poskytovateľov doručovateľských služieb, od Slovenskej pošty a Packety.

Pre prípad, že si prajete zmenu v objednávke
Zmeny hláste prosím čo najskôr telefonicky na tel. čísle 0944 155 221. Zmeniť objednávku (spôsob platby, zmena druhu sviečok, adresa doručenia atď.) je možné dovtedy, kým ešte nebola objednávka odoslaná na zadanú adresu doručenia.

Zmeny v objednávke pri úhrade bankovým prevodom
Zmenu prosím nahláste čo najskôr e-mailom alebo telefonicky na tel. čísle 0944 155 221). Ak ste už objednávku uhradili ale ešte nebola odoslaná na zadanú adresu doručenia a prajete si zmenu aj v množstve objednaných sviečok, buď budete vyzvaní na úhradu cenového rozdielu (pri zvýšení množstva objednávky), alebo naopak cenový rozdiel sa vám vráti na váš účet (pri znížení množstva objednávky). Zmenu v uvedenom prípade je možné urobiť po tom ak platba už bola zaznamenávaná ale objednávka ešte nebola odoslaná na zadanú adresu doručenia.

Zmeny v objednávke pri úhrade online kartou (Google Pay, Apple Pay) / online okamžitým prevodom
Zmenu prosím nahláste čo najskôr e-mailom alebo telefonicky na tel. čísle 0944 155 221). Ak ste už objednávku uhradili ale ešte nebola odoslaná na zadanú adresu doručenia a prajete si zmenu aj v množstve objednaných sviečok, buď budete vyzvaní na úhradu cenového rozdielu (pri zvýšení množstva objednávky), alebo naopak cenový rozdiel sa vám vráti na váš bankový účet (pri znížení množstva objednávky). Zmenu v uvedenom prípade je možné urobiť po tom ak platba už bola zaznamenávaná ale objednávka ešte nebola odoslaná na zadanú adresu doručenia.

Z technických dôvodov nie je možné refundáciu urobiť na kartu (pri platbe kartou). Refundácia sa uskutoční prevodom na Váš bankový účet.

Zrušenie objednávky (odstúpenie od kúpnej zmluvy)
Zrušenie objednávky prosím nahlásiť telefonicky na tel. čísle 0944 155 221. Ak už bola objednávka uhradená bankovým prevodom, online kartou (Google Pay, Apple Pay) / online okamžitým prevodom, ale ešte nebola odoslaná na zadanú adresu doručenia, uhradená suma sa vám vráti na váš účet, resp. na vašu kartu ak to bude z technického hľadiska možné (v opačnom prípade úhradu vrátime na bankový účet).


Zrušenie objednávky (odstúpenie od kúpnej zmluvy po prevzatí tovaru) do 14 dní od nákupu
V súlade so zákonom 102/2014 Z.z o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov platného od 13. júna 2014 máte právo do 14 dní vrátiť objednaný tovar bez udania dôvodu, následne sa vám bude uhradená suma vrátená (na bankový účet alebo poštovou poukážkou, alebo na kartu, ak je to možné z technického hľadiska). Lehota 14 dní sa začína plynúť odo dňa prevzatia objednaného tovaru. Tovar v takomto prípade nesmie byť použitá. Vyplývajúc z uvedeného zákona náklady spojené s vrátením tovaru v prípade stornovania objednávky (odstúpenie od zmluvy) bez udania dôvodu znáša spotrebiteľ (ak neide o vrátenie tovaru kvôli tomu, že obdržaný tovar nezodpovedá objednávke) a predávajúci je povinný vrátiť zaúčtované poštovné iba vo výške najnižšej ponúkanej varianty doručenia tovaru (vysv.: ak si teda zákazník nechal poslať tovar drahším spôsobom, Expres kuriérom, predávajúci je povinný vrátiť len sumu za doručenie Slovenskou poštou).

Spolu s tovarom prosím pošlite aj vyplnený formulár na odstúpenie od kúpnej zmluvy, ktorú stiahnete vo formáte pdf na tomto odkaze:.
FORMULÁR NA ODSTÚPENIE OD KÚPNEJ ZMLUVY
FORMULÁR PRI REKLAMÁCII TOVARU

K objednávke pribalené sviečky navyše (vzorky), darčeky alebo grátis balenia sa tiež považujú za súčasť objednávky a pri vrátení tovaru je nutné ich tiež vrátiť neporušený. Ak pribalený darček je otvorený, použitý alebo nie je vrátený spolu s objednávkou, suma na vrátenie bude znížená o jeho priemernú maloobchodnú cenu.
O reklamácii v prípade poškodeného tovaru dočítate v Reklamácie.

Zmena zásielky
Pod zmenou zásielky sa rozumie e-služba doručovateľa zásielok (Slovenská pošta), ktorou je možné zmeniť už odoslané zásielky, a to: presmerovať zásielku, zmeniť deň doručenia.
Služba je dostupná pre Balíky a Expres zásielky, a zmenu je možné vykonať v deň odoslania zásielky s platným podacím číslom (po podaji). Niektoré zmeny v doručení zásielky môže Slovenská pošta spoplatniť, a ktorá bude prirátaná ku konečnej cene.
Zmena dodania zásielok "Doporučený list" nie je možná.
K vykonaniu zmeny zásielky prosím navštívte stránku posta.sk, vyberte službu "Zmena zásielky", zadajte podacie číslo zásielky a ďalej konajte podľa pokynov webovej stránky Slovenskej pošty.
Za nedoručenie zásielky, ktoré vznikne chybou pri zadaní zmien v doručení zásielky, predajca nemôže niesť zodpovednosť.

Zmena zásielky (Packeta Domov - doručenie na adresu)
Ak v deň doručenia nemôžete zásielku prevziať na zadanej adrese, zavolajte prosím kuriérovi na číslo uvedené v SMS správe, ktorú ste obdržali spolu s časom doručovania a dohodnite sa s kuriérom na uložení zásielky na najbližšom výdajnom mieste (najbližšie k pôvodnej adrese doručenia

Packeta – plná kapacita vybranej pobočky (Výdajné miesto / Z-BOX)
V prípade, že pri výbere pobočky na stránke Packety je uvedené info "Túto pobočku nie je možné vybrať ako cieľové miesto doručenia zásielok z dôvodu plnej kapacity“, prosím vyberte inú pobočku na doručenie (iné Výdajné miesto / Z-BOX).
Ak k naplnení kapacity pobočky dôjde počas spracovania Vašej objednávky, zásielku pošleme do najbližšej voľnej pobočky (nepočítajúc Z-BOXy).
V prípade, že vybraná pobočka je jediná vo Vašom okruhu (jediná v obci), zásielku neodošleme bez predchádzajúcej komunikácie s Vami.
O každej zmene Vás priebežne informujeme e-mailom.

Zrušenie objednávky (odstúpenie od kúpnej zmluvy po prevzatí tovaru) do 14 dní od nákupu
V súlade so zákonom 102/2014 Z.z o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov platného od 13. júna 2014 máte právo do 14 dní vrátiť objednaný tovar bez udania dôvodu, následne sa vám bude uhradená suma vrátená (na bankový účet alebo poštovou poukážkou, alebo na kartu, ak je to možné z technického hľadiska). Lehota 14 dní sa začína plynúť odo dňa prevzatia objednaného tovaru. Tovar v takomto prípade nesmie byť použitá. Vyplývajúc z uvedeného zákona náklady spojené s vrátením tovaru v prípade stornovania objednávky (odstúpenie od zmluvy) bez udania dôvodu znáša spotrebiteľ (ak neide o vrátenie tovaru kvôli tomu, že obdržaný tovar nezodpovedá objednávke) a predávajúci je povinný vrátiť zaúčtované poštovné iba vo výške najnižšej ponúkanej varianty doručenia tovaru (vysv.: ak si teda zákazník nechal poslať tovar drahším spôsobom, Expres kuriérom, predávajúci je povinný vrátiť len sumu za doručenie Slovenskou poštou).

Spolu s tovarom prosím pošlite aj vyplnený formulár na odstúpenie od kúpnej zmluvy, ktorú stiahnete vo formáte pdf na tomto odkaze:.
FORMULÁR NA ODSTÚPENIE OD KÚPNEJ ZMLUVY
FORMULÁR PRI REKLAMÁCII TOVARU

Obsah zásielky nezodpovedá vašej objednávke
V prípade zistenia nedostatku objednávky ohľadom objednaného množstva a vôní prosím kontaktujte nás a vaša objednávka bude v čo najkratšom čase upravená. V takomto prípade všetky náklady spojené s úpravou objednávky znáša predávajúci.

Poškodená zásielka
Vašu objednávku, resp. obsah zásielky prosím vždy kontrolujte v deň prevzatia, aby ste sa presvedčili, že bola doručená v poriadku. Poškodenie tovaru počas prepravy v každom prípade treba najprv nahlásiť u doručovateľa, u kuriéra, resp. na pošte či výdajnom mieste Packety.

Ak obal zásielky vykazuje poškodenie, doručovateľ, kuriér by nemal zásielku doručiť, ale informuje vás o tejto skutočnosti.
Ak pri preberaní zásielky zistíte viditeľné vonkajšie poškodenie (natrhnutá, stlačená krabica) alebo ak máte pochybnosti týkajúce sa obsahu zásielky, odporúčam vám rozbaliť zásielku priamo pred doručovateľom alebo na pošte ihneď po prevzatí. V prípade zistenia poškodenia obsahu alebo iných nedostatkov obsahu pošta, kuriér s vami vypíše zápisnicu.

Ak poškodenie obsahu zistíte doma, až po rozbalení zásielky, prosím zásielku pošlite naspäť spolu s originálnym balením. Poškodený tovar bude v každom prípade bezodkladne vymenený za nový, alebo uhradená suma bude zákazníkovi vrátená v jej plnej výške (spolu s poštovným).

Strata zásielky počas prepravy
V prípade straty zásielky doručovateľskou spoločnosťou (Slovenská pošta) objednávka bude zákazníkovi nanovo odoslaná alebo uhradená suma vrátená v jej plnej výške (ak ste objednávku hradili bankovým prevodom, resp. kartou (Google Pay, Apple Pay) / online okamžitým prevodom)

Reklamácia ceny (odchýlka od ceny z objednávkového formulára)
Kalkulátor cien objednávkového formulára je v testovacej verzii, k výpočtom je používaný Javascript, ktorý je potrebný mať povolený na tejto stránke. Kalkulátor cien bol vytvorený pre lepšiu orientáciu, a v prípade, že sa programové prostredie zabezpečujúci fungovanie výpočtov cien zlyháva, alebo sa zlyháva ľudský faktor (chyba v programovaní), smerodajnými údajmi sú ceny platné v čase vytvorenia objednávky, a uvedené v cenníku sviečok, cenníku poštovného a balného, a podmienky predaja uvedené vo "všetko o nákupe - obchodné podmienkky". Zlyhávaním výpočtov, výsledkom ktorého sú nepresne vypočítané ceny, vaša objednávka nebude fakturovaná s vyššými cenami, a tiež nevzniká automatický nárok na nižšiu predajnú cenu.
"Cena objednávky" vypočítaný po zadaní kupónu zabezpečuje lepšiu orientáciu a nie je verejným prísľubnom. Zľavový kupón sa overuje počas spracovania objednávky a v prípade akceptácie je započítaná do konečnej ceny objednávky.

Iné reklamácie
Akékoľvek reklamácie iného charakteru hláste prosím telefonicky na 0944 155 221 alebo e-mailom.

Ak ste sviečky ANKA nakúpili u iného predajcu
Reklamácie v tomto prípade sa najprv uplatňujú u predajcu u ktorého ste sviečky zakúpili.

Ako funguje záruka na sviečky ANKA
Štandardná záruka na sviečky ANKA sú 2 roky, čo znamená, že ak sa dodržiavajú podmienky na skladovanie, sviečky počas tohto obdobia musia slúžiť svojmu účelu.
Kvôli skutočnosti, že pri výrobe sviečok sa používajú prírodné rastlinné extrakty, ktoré nemajú vždy rovnaký tón žltej, oranžovo-žltej farby, mierne odchýlky vo farebnom tóne sviečok preto nemôže byť základom pre podanie reklamácie.
Nakoľko použité rastlinné extrakty a silice sú čisto prírodné, počas skladovania môže dojsť k miernemu zoslabeniu farebného tónu a oslabeniu vôní sviečok, čo v žiadnom prípade neovplyvní ich účelové použitie. Farebnosť sviečok predlžujete ak ich skladujete v tmavom priestore (krabica, šuflík) a vždy po použití sáčok starostlivo uzavriete.
Vnútorný povrch sviečok je menej impregnované voskom, aby prípadný tekutý vosk bol okamžite zadržaný. Táto vlastnosť slúži pre zvyšovanie bezpečnosti sviečok ANKA a neznamená výrobnú vadu.
Verím, že budete so sviečkami ANKA vždy spokojní.


Nákup s doručením mimo územia SR - popis rozdielov

Posielame iba fyzickým osobám - nepodnikateľom, resp. podnikateľom faktúru s uvedením IČO, DIČ, IČ DPH vystavujeme iba ak sú registrované na Slovensku.

Všeobecne
Nákupom s doručením mimo územia SR považovaný každý nákup, ktorého adresa doručenia je mimo územia Slovenskej republiky.
Doručujeme iba do krajín EHP (členské štáty EÚ + Island, Nórsko, Lichtenštajnsko (do Spojeného kráľovstva - Veľká Británia - neposielame).
Do Českej republily doručujeme Slovenskou poštou cez partnerskú spoločnosť Česká pošta a Packetou/Zásilkovna.
Do ďalších členských štátov EÚ doručujeme Slovenskou poštou a jej partnerskými spoločnosťami v krajine doručenia.

Ceny
Cena sviečok, množstvové zľavy a aktuálne zľavy sú rovnaké ako pri vnútroštátnom nákupe. Cenník vyššie.
Konečnú cenu objednávky tvorí cena za objednané sviečky + poštovné podľa nižšie uvedenej tabuľky.

Platba
Česká republika: platba je možná bankovým prevodom, dobierkou, platbou kartou online (Google Pay, Apple Pay) (doplňujúce informácie o platbách vyššie).
Iné členské štáty EÚ: platba je možná bankovým prevodom, platbou kartou online (Google Pay, Apple Pay) (doplňujúce informácie o platbách vyššie).
Sumu pri bankovom prevode je potrebné zadať v mene euro, ako platba SEPA.
K zjednodušeniu platby s vyplnenými platobnými údajmi poskytujeme QR kód "QR-platba" (podpora Českých bánk) alebo aj QR kód Pay by Square (podpora Slovenských bánk).
Dobierka (iba ČR)
Doručenie Slovenskou poštou: dobierkovú sumu hradíte v Českých korunách, ktorú Česká pošta konvertuje podľa aktuálneho kurzu EUR/CZK.
(i: pri doručení Česká pošta účtuje extra poplatok za vyberanie dobierkovej sumy, ktorú priráta ku konečnej cene (cca. 73 Kč, za aktuálnosť neručíme)
viac info - Kompletní ceník ČP)
Doručenie Packetou/Zásílkovnou: Dobierkovú sumu hradíte v českých korunách kuriérovi (Packeta Domov - na Adresu), v hotovosti alebo kartou podľa možnosti Výdajného miesta (Packeta Výdajné miesto) alebo kartou priamo v aplikácii Packeta/Zásilkovna (Packeta Z-BOX).
Pri výbere kombinácie Packeta/Zásilkovna do Z-BOXu - Dobierka, prosím majte na pamäti, že dobierkovú sumu je možné uhradiť iba kartou v aplikácii. Platba v hotovosti nie je možná.
Konečná cena je konvertovaná podľa aktuálneho kurzu EUR/CZK.

Doručenie, poštovné a balné
Do Českej republily doručujeme Slovenskou poštou cez partnerskú spoločnosť Česká pošta a Packetou/Zásilkovna.
Do ďalších členských štátov EÚ doručujeme Slovenskou poštou a jej partnerskými spoločnosťami v krajine doručenia.

Objednávky do ČR a ostatných krajín EÚ sú odoslané:
ČR - Slovenská pošta:
1 až 4 balenia ako Doporučený list (menšia krabica, doba doručenia 3-5 dní)
5 a viac balení ako balík (väčšia krabica, doba doručenia 4-7 dní)

ČR - Packeta/Zásilkovna:
Kartónová krabica podľa veľkosti objednávky.
Doručovanie do Z-BOXov je limitované na 14 balení sviečok.

EU - Slovenská pošta:
1 až 9 balení ako Doporučený list (menšia krabica, doba doručenia 3-5 dní)
10 a viac balení ako balík (väčšia krabica, doba doručenia 4-7 dní)
Uvedené doby doručenia sú predpokladané hodnoty podľa Slovenskej pošty, preto žiaľ nemáme možnosť ju ovplyvniť.

Packeta/Zásílkovna na Výdajné miesto, do Z-BOXu (ČR)
V prípade, že počas spracovania Vašej objednávky dôjde k naplneniu kapacity pobočky (Packeta - "Túto pobočku nie je možné vybrať ako cieľové miesto doručenia zásielok z dôvodu plnej kapacity“), zásielku odošleme do najbližšej voľnej pobočky (nepočítajúc Z-BOXy). V prípade, že vybraná pobočka je jediná vo Vašom okruhu (jediná v obci), zásielku neodošleme bez predchádzajúcej komunikácie s Vami. O každej zmene Vás priebežne informujeme e-mailom.

Cenník 2024 - Poštovné a balné (ČR a EU)

Doručenie Lokálnou poštou (3 - 7 dní) ČR
1 - 5 balení 6,90€* 8,00€*
6 - 9 balení 6,90€** 8,00€*
10 a viac balení 6,90€** 15,90€**

🛈 * Objednávky sa odosielajú ako Doporučený list (menšia krabica, doba doručenia 3-5 dní).
** Objednávky sa odosielajú ako Balík (doba doručenia 4-7 dní) .

EMS - Expres Mail Service (do 48h) ČR
1 - 5 balení 14,90€ 33,90€
6 a viac balení 11,90€ 31,90€

🛈 Doručenie EMS nemožno kombinovať s platbou na Dobierku.

Packeta na Výdajné miesto
iba ČR
1 - 5 balení 4,50€ | 5,80€
6 - 10 balení 1,80€ | 3,10€
11 - 20 balení 0,80€ | 2,10€
21 a viac balení zadarmo
Packeta do Z-BOXu iba ČR
1 - 5 balení 4,50€ | 5,80€
6 - 10 balení 1,80€ | 3,10€
11 - 14 balení 0,80€ | 2,10€
Packeta Domov - na Adresu
iba ČR
1 - 5 balení 7,50€ | 8,80€
6 - 10 balení 4,80€ | 6,10€
11 - 20 balení 3,80€ | 5,10€
21 a viac balení zadarmo

Bankový prevod a Platba online | Dobierka

cenník platný od 1.1.2024 pre ČR a EU.
V prípade zmeny cien v tarife Slovenskej pošty a Packety/Zásílkovne sa uvedené ceny môžu zmeniť.
EMS - Expres Mail Service - doručenie do 48h.
Packetou/Zásílkovnou aktuálne doručujeme iba do Českej republiky.
(cenník poštovného naposledy zmenený 1.1.2024)

Zmeny v objednávke
Ak si prajete zmenu v objednávke alebo zrušiť celú objednávku, napíšte prosím e-mail alebo zavolajte prosím na číslo +421 944 155 221 ešte pred uskutočnením platby.